KD Noč branja

Dragi učenci!
Kot verjetno že veste, vsako leto za učence 6. razreda na šoli organiziramo KD Noč branja. Tako je pripravljen tudi za vas. Letos malo drugače, a morda še boljše!
Letos smo se odločili, da bo tema KD pesništvo.
Izbrala sem pet pesmi različnih slovenskih pesnikov:
Barbara Gregorič Gorenc: ZAKAJ RADA BEREM?
Barbara Gregorič Gorenc: VAJA IZ SAMOTE
Boris A. Novak: PRAVICE OTROK
Andrej Rozman Roza: NEKAJ TI MORAM POVEDATI
Tone Pavček: POMLADNI KROS
Vse pesmi so v prilogah. Tam boste našli tudi nekatere druge naloge, ki smo jih učitelji pripravili za vas.
Vaše naloge so:
  1. Preberi vse pesmi. Prvič tiho in drugič glasno. Tretjič preberi pesem, ki ti je bila najbolj všeč mami ali očetu. Lahko pa tudi sam sebi, a če si sam, moraš to narediti pred ogledalom.
  2. Reši nalogi Analiza pesmi 1 in Uživamo v branju pesmi 1. Pri reševanju teh nalog, izberi eno pesem, ki ti je bila najbolj všeč.
  3. Prijavi se v Socrative in reši zabaven kviz. V kviz se prijaviš s kodo .
  4. Na list natisni pesem POMLADNI KROS Toneta Pavčka.S škarjami izreži vse kitice, jih pomešaj in potem znova zloži po vrsti. (to naredijo učenci, ki imajo tiskalnik)
  5. Na spletu poišči podatke o avtorju pesmi NEKAJ TI MORAM POVEDAT in jih na kratko zapiši v zvezek.
  6. Ilustriraj pesem po izbiri. V prilogi Ilustracija za KD vam učitelj Vito podaja nekaj predlogov.
To so vaše naloge. Upam, da niso pretežke, in da so vam pesmi všeč.
Vse narejene naloge poslikaj in jih pošlji na mail . Razen kviza Socrative, ki bo samodejno oddan.

Poslane naloge bodo veljale tudi za opravljeno 1 knjigo za bralno značko.

Uživajte v branju, iskanju rim, risanju, … in predvsem, ZABAVAJTE SE!

Lep pozdrav, knjižničarka Katja in učitelji Metka, Jasna in Vitomir